| Varumärke | General |
|---|---|
| Artikelnr. | 479906 |
| EAN | 4032344013312 |
| Tillverkarens produkt id | 275 50HR 20TGRABAT3MO1 |
| Modell | Grabber AT3 |
| Dimension | 275/50R20 113H XL FR MO1A |
| EprelId | 1492844 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1492844 |
| Bredd | 275 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 113 |
| Hastighetsindex | H |
| Märkning | XL FR MO1A |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | D |
| Ljudnivå i dB | 73 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 3 av 10 |