| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 4065285352271001 |
| EAN | 8808563571027 |
| Tillverkarens produkt id | 1031393 |
| Modell | iON Evo S X IK01A |
| Dimension | 285/35R22 106W XL Sound Absorber |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1293281 |
| Bredd | 285 |
| Profil | 35 |
| Diameter | 22 Tum |
| Belastningsindex | 106 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL Sound Absorber |
| Däck för elbil (EV) | Ja |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Tyred Rating | 6 av 10 |