| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 468205 |
| EAN | 8808563610207 |
| Tillverkarens produkt id | 215 55VR 17TIL01ASAEVX |
| Modell | iON Evo SUV IK01A |
| Dimension | 215/55R17 98V |
| EprelId | 1939301 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1939301 |
| Bredd | 215 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 98 |
| Hastighetsindex | V |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |