| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 464571 |
| EAN | 8808563602264 |
| Tillverkarens produkt id | 215 60ZR 18TIK01ASAXL |
| Modell | iON Evo SUV IK01A |
| Dimension | 215/60R18 102W EV |
| EprelId | 2068532 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2068532 |
| Bredd | 215 |
| Profil | 60 |
| Diameter | 18 Tum |
| Belastningsindex | 102 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | EV |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |