| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 468186 |
| EAN | 8808563610597 |
| Tillverkarens produkt id | 225 55WR 18TIL01SAEVXL |
| Modell | iON Evo SUV IK01A |
| Dimension | 225/55R18 102W XL |
| EprelId | 2015649 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2015649 |
| Bredd | 225 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 18 Tum |
| Belastningsindex | 102 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |