| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 382014 |
| EAN | 8808563594293 |
| Modell | iON Evo SUV IK01A |
| Dimension | 235/60R19 107V XL EV |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/ |
| Bredd | 235 |
| Profil | 60 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 107 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL EV |
| Däck för elbil (EV) | Ja |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |