| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 464572 |
| EAN | 8808563602394 |
| Tillverkarens produkt id | 245 55ZR 17TIK01ASAXL |
| Modell | iON Evo SUV IK01A |
| Dimension | 245/55R17 108W EV |
| EprelId | 2330782 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2330782 |
| Bredd | 245 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 108 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | EV |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |