| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 468194 |
| EAN | 8808563607771 |
| Tillverkarens produkt id | 255 45ZR 20TIL01ASAEVX |
| Modell | iON Evo SUV IK01A |
| Dimension | 255/45R20 105W |
| EprelId | 1899844 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1899844 |
| Bredd | 255 |
| Profil | 45 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 105 |
| Hastighetsindex | W |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 71 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |