| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 4065215551769105 |
| EAN | 8808563602776 |
| Tillverkarens produkt id | 1034193 |
| Modell | iON i*cept SUV IW01A |
| Dimension | 215/55R17 98V XL Sound Absorber |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1852372 |
| Bredd | 215 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 98 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL Sound Absorber |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |