| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 368931 |
| EAN | 8808563574509 |
| Tillverkarens produkt id | 1031718 |
| Modell | iON i*cept SUV IW01A |
| Dimension | 235/55R20 105V XL SoundAbsorber |
| EprelId | 1293292 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1293292 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 105 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL SoundAbsorber |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Äldre eller utgången produkt (EJ Returrätt) | Ja |
| Tillverkningsår | 2022 |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |