| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 473407 |
| EAN | 8808563600925 |
| Tillverkarens produkt id | 235 60VR 18TIH61A |
| Modell | iON ST AS SUV IH61A |
| Dimension | 235/60R18 103V |
| EprelId | 2041621 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2041621 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 60 |
| Diameter | 18 Tum |
| Belastningsindex | 103 |
| Hastighetsindex | V |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | D |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |