| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 452975 |
| EAN | 8808563575476 |
| Tillverkarens produkt id | 215 60VR 17TH750AXL |
| Modell | Kinergy 4S2 SUV H750A |
| Dimension | 215/60R17 100V XL |
| EprelId | 1329178 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1329178 |
| Bredd | 215 |
| Profil | 60 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 100 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Året-runt-däck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |