| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 315863 |
| EAN | 8808563527352 |
| Modell | Kinergy 4S2 SUV H750A |
| Dimension | 255/45R20 105W XL |
| EprelId | 495639 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/495639 |
| Bredd | 255 |
| Profil | 45 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 105 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 73 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Året-runt-däck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |