| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 452979 |
| EAN | 8808563575490 |
| Tillverkarens produkt id | 225 55WR 19TH750AXL |
| Modell | Kinergy 4S2 X H750A |
| Dimension | 225/55R19 103W XL |
| EprelId | 1329186 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1329186 |
| Bredd | 225 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 103 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Året-runt-däck | Ja |