| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 484600 |
| EAN | 8808563615745 |
| Tillverkarens produkt id | 215 50ZR 18TK137AXL |
| Modell | Ventus Evo SUV K137A |
| Dimension | 215/50R18 92W XL |
| EprelId | 2164071 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2164071 |
| Bredd | 215 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 18 Tum |
| Belastningsindex | 92 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 71 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |