| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 481192 |
| EAN | 8808563580760 |
| Tillverkarens produkt id | 235 45VR 20TK137AXL+ |
| Modell | Ventus Evo SUV K137A |
| Dimension | 235/45R20 100V XL + |
| EprelId | 1811332 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1811332 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 45 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 100 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL + |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 68 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |