| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 481191 |
| EAN | 8808563580739 |
| Tillverkarens produkt id | 235 50VR 19TK137A+ |
| Modell | Ventus Evo SUV K137A |
| Dimension | 235/50R19 99V + |
| EprelId | 1909405 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1909405 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 99 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | + |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 68 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |