| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 484598 |
| EAN | 8808563615769 |
| Tillverkarens produkt id | 235 65VR 18TK137AXL |
| Modell | Ventus Evo SUV K137A |
| Dimension | 235/65R18 110V XL |
| EprelId | 2164073 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2164073 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 65 |
| Diameter | 18 Tum |
| Belastningsindex | 110 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |