| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 481190 |
| EAN | 8808563580722 |
| Tillverkarens produkt id | 255 40VR 20TK137AXL+ |
| Modell | Ventus Evo SUV K137A |
| Dimension | 255/40R20 101V XL + |
| EprelId | 1811327 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1811327 |
| Bredd | 255 |
| Profil | 40 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 101 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL + |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |