| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 484607 |
| EAN | 8808563615677 |
| Tillverkarens produkt id | 265 50ZR 20TK137AXL |
| Modell | Ventus Evo SUV K137A |
| Dimension | 265/50R20 111W XL |
| EprelId | 2164067 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2164067 |
| Bredd | 265 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 111 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 71 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |