| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 484596 |
| EAN | 8808563615783 |
| Tillverkarens produkt id | 275 50ZR 21TK137AXL |
| Modell | Ventus Evo SUV K137A |
| Dimension | 275/50R21 113W XL |
| EprelId | 2164075 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2164075 |
| Bredd | 275 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 21 Tum |
| Belastningsindex | 113 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 71 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |