| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 363260 |
| EAN | 8808563615691 |
| Tillverkarens produkt id | 1035194 |
| Modell | Ventus Evo X K137A |
| Dimension | 235/55R20 105W XL |
| EprelId | 2164069 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2164069 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 105 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Tillverkningsår | 2025 |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |