| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 361483 |
| EAN | 8808563580715 |
| Tillverkarens produkt id | 1032199 |
| Modell | Ventus Evo X K137A |
| Dimension | 255/45R19 100V |
| EprelId | 1809619 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1809619 |
| Bredd | 255 |
| Profil | 45 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 100 |
| Hastighetsindex | V |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Tillverkningsår | 2026 |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |