| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 363261 |
| EAN | 8808563615714 |
| Tillverkarens produkt id | 1035196 |
| Modell | Ventus Evo X K137A |
| Dimension | 275/55R19 111W |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/ |
| Bredd | 275 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 111 |
| Hastighetsindex | W |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 71 dB |
| Tillverkningsår | 2025 |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |