| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 300971 |
| EAN | 8808563570938 |
| Tillverkarens produkt id | 1031384 |
| Modell | Ventus iON S X IK01A |
| Dimension | 235/65R18 110V XL |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/ |
| Bredd | 235 |
| Profil | 65 |
| Diameter | 18 Tum |
| Belastningsindex | 110 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |