| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 444319 |
| EAN | 8808563570969 |
| Tillverkarens produkt id | 255 40ZR 20TIK01ASAXL |
| Modell | Ventus iON S X IK01A |
| Dimension | 255/40R20 101W SoundAbsorber |
| EprelId | 1236712 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1236712 |
| Bredd | 255 |
| Profil | 40 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 101 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | SoundAbsorber |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 68 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |