| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 313676 |
| EAN | 8808563471792 |
| Tillverkarens produkt id | 1025761 |
| Modell | Ventus Prime 3 SUV K125A |
| Dimension | 235/65R17 108V XL |
| EprelId | 1206476 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1206476 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 65 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 108 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Tillverkningsår | 2025 |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |