| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 4065215601761003 |
| EAN | 8808563556802 |
| Tillverkarens produkt id | 1030185 |
| Modell | Ventus Prime 4 K135A |
| Dimension | 215/60R17 96V |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1141946 |
| Bredd | 215 |
| Profil | 60 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 96 |
| Hastighetsindex | V |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Tyred Rating | 6 av 10 |