| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 434450 |
| EAN | 8808563556734 |
| Tillverkarens produkt id | 225 55VR 19TK135A |
| Modell | Ventus Prime 4 K135 |
| Dimension | 225/55R19 99V |
| EprelId | 1032555 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1032555 |
| Bredd | 225 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 99 |
| Hastighetsindex | V |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |