| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 4065215651761000 |
| EAN | 8808563359496 |
| Tillverkarens produkt id | 1015946 |
| Modell | Ventus S1 Evo 2 SUV K117A |
| Dimension | 215/65R17 99V |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/488902 |
| Bredd | 215 |
| Profil | 65 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 99 |
| Hastighetsindex | V |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | C |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Tyred Rating | 6 av 10 |