| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 1723565HA1015504 |
| EAN | 8808563354736 |
| Modell | Ventus S1 Evo 2 SUV K117A |
| Dimension | 235/65R17 104W |
| EprelId | 488927 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/488927 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 65 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 104 |
| Hastighetsindex | W |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | C |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |