| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 354319 |
| EAN | 8808563456263 |
| Tillverkarens produkt id | 245 45WR 19TK117A |
| Modell | Ventus S1 Evo 2 SUV K117A |
| Dimension | 245/45R19 98W |
| EprelId | 494886 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/494886 |
| Bredd | 245 |
| Profil | 45 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 98 |
| Hastighetsindex | W |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | C |
| Ljudnivå i dB | 71 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |