| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 2025555HAN2911 |
| EAN | 8808563472911 |
| Modell | Ventus S1 Evo 3 K127A |
| Dimension | 255/55R20 110W XL RFT |
| EprelId | 500385 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/500385 |
| Bredd | 255 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 110 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL RFT |
| Punkteringsfritt (RFT) | Ja |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 73 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |