| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 4065235501971000 |
| EAN | 8808563473116 |
| Tillverkarens produkt id | 1025865 |
| Modell | Ventus S1 Evo 3 SUV K127A |
| Dimension | 235/50R19 103W XL |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/500393 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 103 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Tyred Rating | 6 av 10 |