| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 1923565HAN1027188 |
| EAN | 8808563515274 |
| Modell | Ventus S1 Evo 3 SUV K127A |
| Dimension | 235/65R19 109V XL |
| EprelId | 500405 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/500405 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 65 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 109 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |