| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 385975 |
| EAN | 8808563472911 |
| Modell | Ventus S1 Evo 3 SUV K127A |
| Dimension | 255/55R20 110W XL S1 |
| EprelId | 500385 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/500385 |
| Bredd | 255 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 110 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL S1 |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 73 dB |
| Äldre eller utgången produkt (EJ Returrätt) | Ja |
| Tillverkningsår | 2023 |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |