| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 2027550HAN1025848 |
| EAN | 8808563472942 |
| Modell | Ventus S1 Evo 3 SUV K127A |
| Dimension | 275/50R20 113W XL |
| EprelId | 500566 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/500566 |
| Bredd | 275 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 113 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 73 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |