| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 2129535HAN1017615 |
| EAN | 8808563378527 |
| Modell | Winter i*Cept Evo 2 SUV W320A |
| Dimension | 295/35R21 107V XL |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/ |
| Bredd | 295 |
| Profil | 35 |
| Diameter | 21 Tum |
| Belastningsindex | 107 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | E |
| Våtgrepp | C |
| Ljudnivå i dB | 75 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |