| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 242633 |
| EAN | 8808563446905 |
| Tillverkarens produkt id | 1023854 |
| Modell | Winter i*Cept Evo 2 SUV W320A |
| Dimension | 295/35R23 108W XL |
| EprelId | 463489 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/463489 |
| Bredd | 295 |
| Profil | 35 |
| Diameter | 23 Tum |
| Belastningsindex | 108 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 73 dB |
| Tillverkningsår | 2024 |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |