| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 4065215651769101 |
| EAN | 8808563479521 |
| Tillverkarens produkt id | 1026379 |
| Modell | Winter i*cept Evo 3 X W330A |
| Dimension | 215/65R17 99V |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/496485 |
| Bredd | 215 |
| Profil | 65 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 99 |
| Hastighetsindex | V |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |