| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 381408 |
| EAN | 8808563479675 |
| Tillverkarens produkt id | 235 50VR 19TW330AXL |
| Modell | Winter i*Cept Evo 3 X W330A |
| Dimension | 235/50R19 103V XL |
| EprelId | 500446 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/500446 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 103 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |