| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 4065235651969100 |
| EAN | 8808563515557 |
| Tillverkarens produkt id | 1027216 |
| Modell | Winter i*cept Evo 3 X W330A |
| Dimension | 235/65R19 109V XL |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/549980 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 65 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 109 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |