| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 241066 |
| EAN | 8808563479491 |
| Tillverkarens produkt id | 1026376 |
| Modell | Winter i*Cept Evo 3 X W330A |
| Dimension | 245/45R21 104W XL |
| EprelId | 500569 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/500569 |
| Bredd | 245 |
| Profil | 45 |
| Diameter | 21 Tum |
| Belastningsindex | 104 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |