| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 306219 |
| EAN | 8808563479927 |
| Modell | Winter i*Cept Evo 3 X W330A |
| Dimension | 275/45R20 110W XL |
| EprelId | 613378 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/613378 |
| Bredd | 275 |
| Profil | 45 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 110 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 73 dB |
| Tillverkningsår | 2025 |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |