| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 460556 |
| EAN | 8808563584614 |
| Tillverkarens produkt id | 315 35VR 22TW330AXL |
| Modell | Winter i*Cept Evo 3 X W330A |
| Dimension | 315/35R22 111V |
| EprelId | 1498162 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1498162 |
| Bredd | 315 |
| Profil | 35 |
| Diameter | 22 Tum |
| Belastningsindex | 111 |
| Hastighetsindex | V |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 75 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |