| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 2023550HAN1031744 |
| EAN | 8808563574769 |
| Modell | Winter i*Cept iON IW01A |
| Dimension | 235/50R20 100V Sound Absorber |
| EprelId | 1329191 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1329191 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 50 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 100 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | Sound Absorber |
| Däck för elbil (EV) | Ja |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |