| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 444212 |
| EAN | 8808563574738 |
| Tillverkarens produkt id | 235 45VR 21TIW01AXL |
| Modell | Winter i*Cept iON X IW01A |
| Dimension | 235/45R21 101V SoundAbsorber |
| EprelId | 1498321 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1498321 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 45 |
| Diameter | 21 Tum |
| Belastningsindex | 101 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | SoundAbsorber |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |