| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 348622 |
| EAN | 8808563602684 |
| Tillverkarens produkt id | 1034184 |
| Modell | Winter i*Cept iON X IW01A |
| Dimension | 275/40R21 107V XL |
| EprelId | 1943598 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1943598 |
| Bredd | 275 |
| Profil | 40 |
| Diameter | 21 Tum |
| Belastningsindex | 107 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 6 av 10 |