| Varumärke | Hankook |
|---|---|
| Artikelnr. | 300980 |
| EAN | 8808563574660 |
| Tillverkarens produkt id | 1031734 |
| Modell | Winter i*Cept iON X IW01A |
| Dimension | 285/35R22 106V XL |
| EprelId | 1257691 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1257691 |
| Bredd | 285 |
| Profil | 35 |
| Diameter | 22 Tum |
| Belastningsindex | 106 |
| Hastighetsindex | V |
| Märkning | XL |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Äldre eller utgången produkt (EJ Returrätt) | Ja |
| Tillverkningsår | 2023 |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |