| Varumärke | Pirelli |
|---|---|
| Artikelnr. | 488681 |
| EAN | 8019227425079 |
| Tillverkarens produkt id | 285 35ZR 23TPZERORA8AX |
| Modell | P Zero R |
| Dimension | 285/35R23 107Y XL A8A |
| EprelId | 2029334 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/2029334 |
| Bredd | 285 |
| Profil | 35 |
| Diameter | 23 Tum |
| Belastningsindex | 107 |
| Hastighetsindex | Y |
| Märkning | XL A8A |
| Förbrukning | D |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 9 av 10 |